Jak przebiega proces cięcia blachy laserem?
Laserowe cięcie blachy to jedna z najbardziej nowoczesnych, a przy tym wydajnych i ekonomicznych technik obróbki tego materiału. Wynika to głównie z bardzo krótkiego czasu wykonania pracy, która ma wpływ na zmaksymalizowanie wydajności i usprawnienie realizacji zamówień. Na czym dokładnie polega proces cięcia blach laserem?
Jak przebiega laserowe cięcie blach?
Proces ten polega na rozdzieleniu termicznym, zapewniając precyzyjne wykonanie zlecenia. Skupiona na małej powierzchni materiału wiązka lasera uderza w niego, równocześnie nagrzewając do wysokiej temperatury i powodując stopienie powierzchni lub odparowanie. Głowica laserowa, jaka emituje wiązkę światła, jest sterowana za pomocą maszyny, którą obsługuje operator. Technika ta zapewnia wykrój o różnorodnej ilości ciętej blachy. Za pomocą tego procesu można uzyskać elementy o różnych kształtach i rozmiarach. Dodatkowo jest to metoda, dzięki której można uzyskać 100% powtarzalności elementów. Jeśli więc szukasz kompleksowej pomocy w tym zakresie, to cięcie blach laserem w Warszawie spełni Twoje oczekiwania!
Jakie zalety ma laserowe cięcie blach?
To przede wszystkim ogromna precyzja w obróbce materiałów. Szczelina, jaka powstaje za pomocą lasera, pozwala wycinać nawet najmniejsze elementy o różnych kształtach. Dodatkowym atutem jest to, że proces ten przebiega szybko, a większość wyprodukowanych elementów można wykorzystywać od razu, gdy wyschną. Nie można pominąć także faktu, że części używane do cięcia laserem są wielokrotnego użytku – nie zużywają się w wyniku eksploatacji. Proces takiej obróbki wymaga jednak odpowiedniej wiedzy, doświadczenia i zaplecza maszyn, dlatego warto skorzystać z pomocy fachowców, jakimi są z pewnością usługi wykończeniowe i spawalnicze DeLift.
W jakich branżach stosuje się laserowe cięcie blach?
Z możliwości, jakie daje ten proces, korzysta wiele branż – np. budownictwo, wyposażenie wnętrz, automotive. Również motoryzacja doceniła zalety płynące z obróbki blach laserem i powstałe w ten sposób elementy wykorzystuje do podwozia i wykończenia wnętrz pojazdów. Dla budownictwa z kolei wykonywane są różnego rodzaju panele elewacyjne, obróbki blacharskie, parapety oraz różnego rodzaju wsporniki. Metoda tego typu w sposób innowacyjny usprawnia pracę.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana