Czym cechują się konstrukcje balkonów francuskich?
Balkony francuskie choć znane są już od baroku, to w nowoczesnym budownictwie stają się coraz bardziej popularne. Pozwalają na wpuszczenie dużej ilości naturalnego światła do pomieszczenia, lecz nie dostarczają dodatkowego miejsca na balkonie. Ze względu na stosunkowo niskie koszty, swoje niewielkie rozmiary, a także możliwość dopasowania do każdego budynku konstrukcje te są chętnie wybierane przez inwestorów. Czym się cechują?
Jak wygląda balkon francuski?
Balkon francuski wyróżnia się niezwykle prostą konstrukcją, ponieważ składa się on z dużego okna sięgającego aż do podłoża oraz balustrady. Ze względu na to, że nie ma on podłogi, niemożliwe jest powiększenie dzięki niemu powierzchni domu. Nie da się jej zagospodarować do wypoczynku lub hodowli roślin. Pozwala on jednak cieszyć się znacznie większą ilością światła słonecznego. Niezwykle istotnym elementem, który zapewnia bezpieczeństwo stosowania tej konstrukcji, jest balustrada balkonu francuskiego.
Rodzaje balustrad w balkonie francuskim
Balustrada to obowiązkowy element w każdym balkonie francuskim. Zgodnie z przepisami prawa można z niej zrezygnować wyłącznie wtedy, kiedy dolna część okna nie jest otwierana. Barierka może być również świetnym elementem dekoracyjnym, dlatego też obecnie inwestorzy, którzy zdecydowali się na tego typu konstrukcje, dążą do tego, aby wpasowała się ona w bryłę budynku. Obecnie najczęściej wybierane są balustrady wykonane ze:
szkła — świetnie pasują one zarówno do nowoczesnych jak i klasycznych domów. Podczas wyboru tego materiału należy jednak zwrócić uwagę na jego wytrzymałość.
stali nierdzewnej — jest to najczęściej wykorzystywane przez inwestorów rozwiązanie, które sprawdza się zarówno w przypadku tradycyjnych jak i nowoczesnych projektów. Dodatkowo wyróżnia się konkurencyjną ceną.
stali malowanej proszkowo — profile pokryte metodą proszkową są niezwykle efektowne i wytrzymałe. Dlatego stanowią świetną alternatywę dla innych rozwiązań i są coraz częściej wykorzystywane w nowoczesnym budownictwie. Produkcją barierek, ale i przęseł ogrodzeniowych tego typu zajmuje się firma SZAR.
drewna — tego typu balustrady świetnie wpisują się w klimat rustykalny i minimalistyczny. Z tego powodu najczęściej wybierane są przez właścicieli domów, którzy zdecydowali się na użycie tego materiału również do wykończenia fasady budynku. W tym przypadku warto jednak pamiętać o regularnej impregnacji drewna.
W zderzeniu z warunkami atmosferycznymi takimi jak mocny wiatr, czy grad balustrada musi pozostać nienaruszona.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana