Otwarty czy zamknięty - jaki gitterbox wybrać?
Metalowe pojemniki, zwane też gitterboxami, to produkty przydatne w wielu gałęziach przemysłu. Wykorzystuje się je głównie w celu organizacji logistyki magazynowej oraz transportu – zarówno w halach przemysłowych, jak i w magazynach. Jakie rodzaje gitterboxów wyróżniamy? Gdzie znajdują one zastosowanie? Kiedy wybrać kosz otwarty, a w jakich sytuacjach lepszym rozwiązaniem będzie gitterbox zamknięty?
Rodzaje i zastosowanie gitterboxów
Gitterbox to kosz transportowy, którego boki wykonane są z siatki, zaś podłoga może być drewniana, metalowo-drewniana bądź metalowa. Kosze wyróżniają się wyjątkową wytrzymałością, trwałością, a także odpornością – zarówno na działanie czynników atmosferycznych, jak i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki mocnej i solidnej konstrukcji nadają się one doskonale do transportowania i magazynowania nawet ciężkich (np. stalowych) komponentów. Gitterboxy z powodzeniem sprawdzą się do przechowywania części samochodowych, materiałów budowlanych, czy ciężkich odpadów poprodukcyjnych, jednak ich zastosowanie jest znacznie szersze. Producenci opakowań metalowych, tacy jak np. firma RS –GITTERBOX, oferują szeroki wybór gitterboxów, w tym:
pojemniki składane,
gitterboxy oblachowane,
pojemniki siatkowe z płozami typu RSP.
Kiedy warto wybrać kosz otwarty?
Gitterbox otwarty – czy to siatkowy, z płozami, czy składany, możemy zastosować praktycznie zawsze, w przypadku ładunku niewymagającego dodatkowego zabezpieczenia. Kosz siatkowy otwarty sprawdzi się zatem doskonale np. w hipermarkecie do ekspozycji rozmaitych towarów. Ale nie tylko – możemy użyć go także do transportu czy magazynowania odpadów poprodukcyjnych, czy części samochodowych.
Kiedy warto zdecydować się na pojemnik z klapą?
Kosze siatkowe z klapą umożliwiającą zamykanie na kłódkę, pozwalają zabezpieczyć cenną zawartość kosza przed kradzieżą czy dostępem osób trzecich. W pojemnikach zamykanych można przechowywać elementy o dużej wartości oraz takie, do których dostęp powinien być ograniczony i kontrolowany. Kosze z klapą stanowią trwałe i solidne konstrukcje, dostosowane do przenoszenia dużych ciężarów – ładowność pojemników z siatki sięga nawet do 1500 kg. Zarówno kosze otwarte, jak i zamknięte można układać na sobie, co pozwala zaoszczędzić cenne miejsce.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana