Przemysłowe znaczenie obróbki CNC
Technologia CNC stopniowo wypiera wszystkie inne metody obróbki. Nowoczesne maszyny, tj. frezarki czy tokarki CNC znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Umożliwiają one frezowanie, wiercenie, toczenie czy walcowanie. Z technologii tej korzysta obecnie mnóstwo przedsiębiorstw specjalizujących się w różnych branżach, co świadczy o ogromnym znaczeniu CNC dla przemysłu. Dowiedz się, co w obróbce CNC chwalą sobie przedsiębiorstwa!
Oszczędność czasu, pieniędzy i większa efektywność produkcji
Pojawienie się możliwości obróbki CNC zrewolucjonizowało przemysł. Nowoczesne maszyny pozwalają nie tylko poprawić tempo pracy i zaoszczędzić dużo czasu, ale również zoptymalizować koszty produkcji przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów oraz jakości wykonania. Największym plusem frezarek, tokarek CNC i innych maszyn do obróbki CNC jest możliwość ustawienia własnych ścieżek procesu produkcyjnego. Można je zoptymalizować tak, aby w 100% spełniały potrzeby danego przedsiębiorstwa.
Dzięki maszynom CNC istnieje możliwość rozwijania centrum sterowania poprzez dodawanie do niego innych urządzeń oraz systemów. Komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych ułatwia wiele procesów, np. cięcie, frezowanie, wiercenie, toczenie, walcowanie czy gwintowanie. Wszystkie te procesy i dostępne funkcje zwiększają efektywność produkcji oraz sprawiają, że obróbka jest dużo szybsza niż tradycyjne frezowanie lub cięcie.
Precyzja, wydajność i powtarzalność
Za największą zaletę technologii CNC uważa się precyzję, która nie zawodzi nawet przy bardzo skomplikowanych pracach. Obrabiane elementy mają idealnie powtarzalne kształty, formy i rozmiary. Urządzenia zaprogramowane przez komputer odwzorowują każdy element zgodnie z projektem, dlatego nie ma mowy o żadnej pomyłce.
Dzięki obróbce CNC produkcja części do maszyn i innych małych detali stała się o wiele bardziej wydajna. Przy czym wydajność obróbki zależy od bardzo wielu czynników, np. od parametrów obrabiarki wykorzystywanej w procesie produkcyjnym – dodaje ekspert z firmy Bulmach.
Uniwersalność
Technologia CNC może być wykorzystana nie tylko do obróbki metali, ale także innych tworzyw, np. drewna, szkła, plastiku czy żywicy. Z tego właśnie powodu z obróbki CNC korzysta się w wielu branżach, nie tylko w przemyśle. Sprawdza się ona w szczególności w stolarce budowlanej, meblarstwie, mechanice, produkcji, medycynie, jubilerstwie czy w produkcji. Dzięki tak nowoczesnym i precyzyjnym maszynom CNC można wykonywać szeroki zakres złożonej obróbki.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana