Stolarka aluminiowa w konstrukcjach ścian działowych
Aluminiowe ściany działowe są coraz chętniej wykorzystywane do zagospodarowania i podziały dużych przestrzeni. Dzięki temu użytkownicy uzyskują wiele odrębnych pomieszczeń, wykonanych w estetyczny i funkcjonalny sposób. Umożliwiają one swobodne, kreatywne podejście do zaprojektowania wybranej powierzchni, stwarzają wiele możliwości aranżacyjnych oraz dekoratorskich. Dowiedz się, jeszcze zalety ma stolarka aluminiowa i gdzie się ją stosuje.
Zalety stolarki aluminiowej
Aluminiowe elementy stolarki są chętnie wykorzystywane w budownictwie, z uwagi na wiele zalet. Przede wszystkim cechują je:
- wyjątkowo lekka konstrukcja,
- szeroki wybór poszczególnych elementów, a przez to dowolny sposób aranżacji wnętrza,
- prosty i szybki montaż,
- możliwość łączenia z innymi ścianami w budynku,
- możliwość zastosowania różnych kształtów oraz wypełnień,
- możliwość montażu wybranych elementów instalacji w profilach,
- możliwość dopasowania wielu rodzajów stolarki drzwiowej,
- wyjątkowa izolacja akustyczna pomieszczeń,
- wytrzymałość,
- estetyka,
- funkcjonalność.
Stolarka aluminiowa to również doskonałe rozwiązanie do wzmocnienia konstrukcji. Zapewnia ona jej właściwą statykę oraz stabilność, dopasowując się jednocześnie do estetyki i wystroju danego obiektu.
Zastosowanie stolarki aluminiowej
Stolarka aluminiowa stosowana w konstrukcjach ścian jest chętnie wykorzystywana do dzielenia pomieszczeń na mniejsze w biurach, salonach usługowych, bankach, obiektach użyteczności publicznej i sportowo – rekreacyjnych. To również rozwiązanie wykorzystywane w przypadku tzw. miejsc typu showroom, hal magazynowych oraz produkcyjnych. Jak wskazują specjaliści firmy Alusolution, aluminiowe ścianki działowe coraz częściej znajdują zastosowanie w domach prywatnych i mieszkaniach. Umożliwiają wydzielenie holu oraz wiatrołapu, zamknięcie klatki schodowej.
Konstrukcje takie pozwalają w krótkim czasie uzyskać zaplanowane ściany, różnego rodzaju wypełnienia przezierne oraz nieprzezierne. Można w nich montować szyby, drzwi, wewnętrzne żaluzje i osprzęt elektryczny. Nowoczesne rozwiązania cechują się ponadto wyjątkową szczelnością oraz izolacyjnością ogniową, co sprawia, że ich zastosowanie jest jeszcze szersze. Możliwe bowiem staje się zbudowanie z nich stref bezpiecznej ewakuacji ludzi oraz mienia w budynkach, np. w zakładach pracy. Ścianki takie tworzą wewnętrzne i zewnętrzne przegrody przeciwpożarowe z drzwiami jedno- i dwuskrzydłowymi, o odporności ogniowej spełniającej wymogi wynikające z obowiązujących norm i przepisów prawnych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana